Elas kord üks mees, kelle elu ei olnud just kerge – ta pidi väga palju vaeva nägema, et tema perel oleks leib laual. Ühel aastal avastas ta paar päeva enne jõule, et tema viieaastane tütar oli ära kulutanud pere ainsa rulli kallist kuldset pakkepaberit. Ta karistas tüdrukut selle eest.

Kuna perel oli rahaga kitsas käes, ärritus ta veel enam, kui nägi jõuluõhtul, et laps oli kasutanud terve rulli kallist kuldset pakkepaberit kuuse alla pandud kingakarbi kaunistamiseks. Samuti tegi talle muret see, kust tüdruk üldse oli saanud raha selle ostmiseks, mis iganes selles kingakarbis oli.

Järgmisel hommikul ulatas väike tüdruk silmanähtavalt elevil olles kingikarbi isale ja ütles: „See on sulle, issi!“

Isal oli ülereageerimise pärast väga piinlik ja ta kahetses, et oli tütart karistanud.

Ent kui ta kingakarbi avas, nägi ta, et see on tühi, ja vihastas jälle. „Kas sa siis ei tea, noor neiu, et kui sa kellelegi kingituse teed, peaks pakis midagi ka olema?“ küsis ta karmil toonil.

Tüdruk vaatas talle otsa, kurbusepisarad mööda põski alla voolamas, ja sosistas: „Issi, see ei ole ju tühi. Ma puhusin sellesse õhumusisid, kuni karp sai täitsa täis.“

Sel hetkel isa murdus. Ta laskus oma kalli tütre ette põlvili, embas teda kõvasti ja palus talt oma mõtlematu vihahoo pärast andestust.

Mõni aeg hiljem kaotas see armas laps ühes hirmsas õnnetuses oma elu. Räägitakse, et tema isa hoidis seda kuldset karpi elupäevade lõpuni oma voodi kõrval. Iga kord, kui tal oli raske või ta seisis silmitsi mõne keeruka probleemiga, avas ta selle karbi, võttis sealt ühe kujutletava musi ja meenutas oma kaotatud tütrekese armastust.

Meist igaühele on antud üks nähtamatu kuldne karbike, mis on täis tingimusteta armastust ning suudluseid ja kallistusi meie lastelt, pereliikmetelt, sõpradelt ja muudelt lähedastelt. Miski pole sellest väärtuslikum, kuid paraku kipub inimestel selle kuldse karbikese tähtsus mõnikord meelest minema. Seda võetakse iseenesestmõistetavalt ja vahel ununeb see sootuks. Hoolitsege selle eest, et teie lähedaste kuldsed karbikesed oleksid alati täis, ja küll te näete – elu vastab teile samaga. Sest kõik materiaalne, mida saab raha eest, võib olla, kuid see kuldne karbike lihtsalt peab olema.

 

Inspiratsioon: https://www.wanttoknow.info/